فناوری اطلاعات و ارتباطات دریایی

مخابرات دریایی : ایجاد هرگونه ارتباط ازساحل به دریا و بالعکس از طریق تجهیزات مخابراتی اعم از تلگراف، تلفکس، رادیوتلفنی، ماهواره و... رامخابرات دریایی گویند.

پرسنل مخابراتی در اولین مرحله از کار می بایست از کلیه مقررات بین المللی مخابرات دریایی که از سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) و اتحادیه بین المللی مخابرات(ITU)ارسال می گردد آشنایی داشته باشند تا بتوانند ازاین طریق به اجرای دقیق آنها اهتمام ورزند.

ازمهمترین این قوانین اعمال مقررات سیستم جهانی ایمنی واضطرار دریایی GMDSS که امروزه از ارکان مخابرات دریایی می باشد ، ونظارت بربهره برداری استاندارد از سیستم های مربوطه در ایستگاه های ساحلی وابسته و غیر وابسته و همچنین شناورهای تحت سولاس وغیر سولاس می باشد.به جهت اجرای این منظور به صورت منظم و دوره ای کارشناسان مخابرات از ایستگاه های بنادر تابعه و ارگانهای غیر وابسته دریایی بازدید نموده و گزارشات مربوطه را ارسال می نمایند.

از دیگروظایف مخابرات بررسی فرکانس های مورد استفاده ایستگاه های ساحلی کشور و منطقه به منظور انطباق بافرکانس های تخصیص یافته توسط اتحادیه بین المللی مخابراتی(ITU)می باشد که دراین خصوص ضمن بازدید از ایستگاههای ساحلی و کنترل فرکانس ها محقق می گردد.

Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text

در همین راستا اخذ مجوز تاسیس و پروانه بهره برداری از تجهیزات مخابراتی از سازمان تنطیم مقررات رادیویی برای ایستگاه های ساحلی مرتبط و غیرمرتبط و یا تمدید مجوزها نی در دستور کار این بخش قرار دارد.

باتوجه به اینکه مرکزمخابرات دریایی به عنوان مرکز هماهنگی نجات دریایی نیز می باشد،درخصوص تجسس ونجات دریایی (SAR)ارتباط تنگاتنگی با اداره امور ایمنی وحفاظت دریایی داشته و کلیه پیام های اظطرار از این طریق در اختیارSAR قرار داده می شود و تا پایان عملیات SAR حضور خواهند داشت.

از دیگر وظایف مخابرات ارسال گزارشات و پیش بینی های جوی از طرق مختلف ( ناوتکس ، VHF و پیام کوتاه SMS )جهت ایمنی دریانوردی می باشد که در این راستا ارتباط بسیار خوب و تنگاتنگی باسازمان هواشناسی وجود داشته ودرجلساتی که بطور مستمر با هواشناسی بعمل می آید به تبادل نظر درخصوص ارایه راهکارهای مناسب و بهینه جهت خدمات رسانی مطلوب تر به دریانوردان، شناورهای تحت سولاس، شناورهای صیادی و حتی تفریحی می پردازند.

شرکت ارتباطات پرشیا دارای متخصصین مجرب ، پیشرو در زمینه خدمات IT و دیتا سنتر ، تلفن اینترنتی ، نصب و راه اندازی انواع شبکه های کامپیوتری ، برنامه نویسی وب و اندروید در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

ارتباط با پرشیا

 تهران - خیابان استاد نجات الهی - خیابان اراک - پلاک 27 - ساختمان تاسیسات دریایی ایران
 خرمشهر - اداره بنادر و کشتیرانی - یارد یک شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی - ساختمان انفورماتیک
 info@persiatc.com

 53504202 061 - 82849500 021

  زمان کاری

شنبه تا چهارشنبه - 8 الی 16:45

© 2023 | کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ارتباطات پرشیا می باشد.